Małgorzata Wiśniewska

Dyrektor placówki, pedagog, oligofrenopedagog, psychoterapeuta w nurcie NARM, terapeuta i nauczyciel terapii Integracji Sensorycznej, certyfikowany diagnosta testu ADOS-2, trener metody Tomatisa

Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki w Kielcach. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Oligofrenopedagogika w WSP w Kielcach, studiów podyplomowych na kierunku Terapia Pedagogiczna w WSSE w Warszawie oraz dwuletniego studium na kierunku Pomoc dzieciom z autyzmem i ich rodzinom w Fundacji Synapsis w Warszawie. Przez wiele lat współpracowała z Polskim Stowarzyszeniem Terapeutów Integracji Sensorycznej. W latach 2008–2019 prowadziła specjalistyczne szkolenia I i II stopnia nadające certyfikat terapeuty integracji sensorycznej. Wykładała metodę SI na studiach podyplomowych w WSR w Warszawie oraz WSSE w Gdańsku. Jako wykładowca od wielu lat współpracuje z Fundacją „Promyk Słońca” we Wrocławiu.

Krocząc przez moją ścieżkę zawodową, nierzadko miałam okazję posłuchać mądrych ludzi i spotkać naprawdę wyjątkowe maluchy, które nauczyły mnie, w jaki sposób postrzegają świat i jak należy do nich mówić. Dlatego tworząc ponad 10 lat temu miejsce diagnozy i terapii dla moich małych podopiecznych, kierowałam się zaspokojeniem kluczowych potrzeb każdego dziecka: bezpieczeństwa, miłości i spokoju. W naszym centrum dostrzegamy ogromną wartość w zabawie, interakcji, regulacji oraz poczuciu bezpieczeństwa. Prywatnie jestem mamą dwóch dorosłych synów. Kocham zwierzęta, crossową jazdę na rowerze i kontakt z naturą. Codziennie staram się żyć aktywnie i czerpać ze świata tyle, ile jest tylko możliwe. Moja chęć do działania podyktowana jest między innymi nieniknącym pragnieniem skupiania tego, co zostało kiedyś rozproszone.

 

 

Joanna Maria Rejtczak

Psycholog i terapeuta Integracji Sensorycznej. Certyfikowana diagnostka narzędzia ADOS-2

Ukończyła studia magisterskie ze specjalizacją psychologia kliniczna w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Specjalizuje się w diagnozie i terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju. Od 2008 roku pracuje klinicznie z dziećmi z trudnościami rozwojowymi.

Jako psycholog i terapeuta stale pogłębiam swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach. Dążę do tego, by pomagać moim małym pacjentom w maksymalnie skuteczny sposób. Pragnę, by maluchy, które mnie odwiedzają, zawsze czuły się swobodnie i bezpiecznie – tylko w takiej atmosferze możemy zdziałać prawdziwe cuda. W obszarze moich zainteresowań znajduje się również praca z rodzicami dzieci w zakresie wsparcia i regulacji emocji. Prywatnie jestem mężatką i mamą trzech synów. W wolnym czasie kocham podróżować. Razem ze swoją rodziną regularnie wyruszam po nowe przygody. Poza podróżami uwielbiam tworzyć, zajmuję się rękodziełem artystycznym.

Joanna Pszczółka-Korlaga

Psycholog, specjalista wczesnej interwencji, terapeuta Integracji Sensorycznej, certyfikowany diagnosta testu ADOS-2, hipoterapeuta

Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją psychologia kliniczna dziecka oraz podyplomowe studia Wczesna interwencja – pomoc dziecku i rodzinie na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi z trudnościami w rozwoju oraz różnym stopniem niepełnosprawności.

Specjalizuję się w terapii i diagnozie dziecka ze spektrum autyzmu. Moje zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół rozwoju społeczno-emocjonalnego małego dziecka, traumy wczesnodziecięcej oraz teorii przywiązania. Prowadzę terapię w nurcie rozwojowym poprzez zabawę, której podstawą jest komfort i poczucie bezpieczeństwa mojego małego pacjenta. Jestem współautorem platformy Terapeutyczne Pudełko – opartej na rozwijaniu bazowych umiejętności społecznych u dzieci w spektrum autyzmu.  Staram się stale rozwijać zawodowo i poszerzać swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w różnorodnych kursach, szkoleniach oraz konferencjach. Prywatnie jestem mężatką oraz mamą trójki dzieci w wieku szkolnym. Równowagę, radość i odpoczynek daje mi czas spędzony z rodziną oraz kontakt z naturą i zwierzętami.

Renata Grymuła

Terapeuta Integracji Sensorycznej i terapii czaszkowo-krzyżowej, pedagog edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, oligofrenopedagog, surdopedagog, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju

Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Filozofii i Socjologii na UMCS w Lublinie. Ukończyła studia podyplomowe: Wczesne wspomaganie rozwoju i edukacji uczniów z autyzmem, Integracja z rewalidacją (oligofrenopedagogika, surdopedagogika). Absolwentka dwuletniego studium na kierunku: Pomoc dzieciom z autyzmem i ich rodzinom w Fundacji Synapsis w Warszawie.

Swoją przygodę w pracy z dziećmi rozpoczęłam 2010 roku i okazała się ona być podróżą w jedną stronę – ciągle do przodu. Podążanie za dzieckiem w jego odkrywaniu świata, dzielenie tej podróży z nim, upadanie i wstawanie z kolan, śmianie się i smucenie  – to daje mi radość i wyznacza kierunek mojej pracy. Staram się ” tam sięgać, gdzie wzrok nie sięga, łamać, czego rozum nie złamie”. Szukać przyczyn sercem, rozpuszczać je dłonią. Rozwój moich podopiecznych jest dla mnie najlepszą nagrodą i wciąż motywuje do pogłębiania wiedzy. Moja praca jest najlepszą, jaką mogłam sobie wymarzyć – to nieprzerwana zabawa z dziećmi. Czas wolny wypełniają mi dwa kocury, szydełkowanie i wyprawy w głąb siebie.

Ilona Rojek

Terapeuta Integracji Sensorycznej, pedagog edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, integracyjnej i terapeutycznej, oligofrenopedagog

Absolwentka Wydziału Pedagogiki Specjalnej i Psychologii na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Pracę z dziećmi rozpoczęłam w 2007 roku. Codzienny kontakt z maluchami nieustająco motywuje mnie do pogłębiania wiedzy. Regularnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach. Współpraca z moimi pacjentami daje mi bardzo dużo satysfakcji, cieszę się, że mogę im pomagać. Dzięki mojej pracy nie znika we mnie motywacja do pogłębiania swojej wiedzy. Wierzę, że im więcej wiem, tym znacznie więcej mogę zdziałać. Prywatnie jestem miłośniczką przyrody, wolny czas spędzam na wycieczkach rowerowych.

Ewelina Zuba

Pracownik administracyjno-biurowy

Absolwentka Wydziału Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Prywatnie jestem mamą Mikołaja. Bardzo dużo satysfakcji czerpię z kontaktów z innymi ludźmi. Ciepła i przyjazna atmosfera ma w moim życiu ogromne znaczenie. Uważam, że dzięki widzeniu świata w jasnych barwach jest znacznie łatwiej kroczyć przez życie i realizować wyznaczane sobie cele. W wolnych chwilach uwielbiam spędzać czas w swoim ogrodzie. W ten sposób osiągam spokój ducha i wchodzę w stan prawdziwego zrelaksowania.

Katarzyna Pszczółka

Social Media Manager, Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Absolwentka wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

 Rozproszonych zmysłach odpowiadam za media społecznościowe, a także pełnię obowiązki Inspektora ochrony danych osobowych. Wspieram także dział prawny firmy. W domu realizuję się jako pełnoetatowy house manager, dbając o męża i trójkę dzieci. Każdą wolną chwilę spędzam na czytaniu książek. W sezonie zimowym z zapałem maluję obrazy po numerkach. Moją pasją jest taniec towarzyski i florystyka.

Ewa Sałbut

Specjalista do spraw czystości

Absolwentka Studium Wychowania Przedszkolnego w Solcu nad Wisłą.

W Rozproszonych Zmysłach dbam o komfort pracowników i naszych podopiecznych. Mam wiele ukrytych talentów. Majsterkowanie nie ma przede mną żadnych tajemnic. W wolnych chwilach czytam książki,  szydełkuję i tworzę cuda na drutach. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem, niezależnie od jego wieku. Od jesieni całą swoją uwagę kieruję na moją malutką wnusię Izabelę.

Kinga Kulińska

Nauczyciel współorganizujący kształcenie

Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych w Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu kierunek: pedagogika społeczna i terapia psychologiczno-pedagogiczna. Ukończyła pedagogikę specjalną na kierunku edukacji i rehabilitacji osób ze spektrum autyzmu oraz zespołem Aspergera.

Stale staram się poszerzać swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w rozmaitych szkoleniach, kursach, obecnie podejmuję studia z zakresu oligofrenopedagogiki. Pracę z dziećmi rozpoczęłam w 2018 roku, sprawia mi ona wiele radości oraz dostarcza dużą dawkę pozytywnej energii. W mojej pracy robię wszystko, aby każdy dzień był radosny i pozytywnie różnił się od poprzednich. Dążę do wspomagania indywidualnego rozwoju dziecka, stworzenia ciepłej, bezpiecznej atmosfery, która pozwoli na zbudowanie jak najbliższej relacji z dzieckiem. Każdy odwzajemniony uśmiech malucha jest dla mnie ogromną motywacją do pracy. W wolnych chwilach lubię czytać książki, piec i podróżować, poznając w ten sposób świat.  

Mateusz Koncki

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, terapeuta Integracji Sensorycznej. pedagog specjalny, specjalista od edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem

Absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku pedagogika specjalna. Certyfikowany diagnosta i terapeuta Integracji Sensorycznej.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując z dziećmi i młodzieżą w różnego rodzaju placówkach oświatowych na terenie Warszawy. Stale rozwijam się zawodowo i poszerzam swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w różnorodnych kursach oraz szkoleniach. Prywatnie spełniam się w roli taty. Lubię kino, wycieczki po górach i kubek aromatycznej kawy.

Jowita Droździkowska

Pedagog edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej i terapeutycznej. Oligofrenopedagog

Absolwentka Uniwersytetu im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego.

Od wielu lat jestem szczerze zakochana w pracy z małymi dziećmi. Uwielbiam obserwować, jak zmieniają się moi wychowankowie, jak poznają nowe rzeczy i rozwijają swoje umiejętności. W wolnych chwilach fotografuję rzeczywistość.

Iga Urantowska

Nauczyciel języka angielskiego

Absolwentka Niepublicznego Kolegium Języków Obcych w Radomiu. 

 Od 15-tu lat z  premedytacją zarażam… energią, pasją i entuzjazmem. Staram się, by znajomość angielskiego nie była dla moich podopiecznych nauką, ale przede wszystkim zabawą. Swoją cierpliwością i pracą sprawiam, że język staje się fascynującą przygodą. Do każdych zajęć podchodzę profesjonalnie, dostosowując program do rzeczywistych potrzeb, możliwości oraz umiejętności uczestników.

Magda Kubicka-Marzec

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Pedagog specjalny w zakresie edukacji i rehabilitacji osób ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera. Arteterapeuta oraz terapeuta zajęciowy

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

 Praca z dziećmi stale inspiruje mnie do dalszego pogłębiania wiedzy i rozwoju zawodowego. Kocham to, co robię, a każde wyzwanie z tym związane powoduje, że wciąż czuję entuzjazm i chęć podejmowania kolejnych wyzwań. Za główny cel w swojej pracy stawiam sobie poznawanie i indywidualne wsłuchiwanie się w potrzeby dzieci, dzięki czemu możliwe jest „odkrywanie” ich wyjątkowości, niepowtarzalności oraz niezwykłych potencjałów rozwojowych. Staram się, aby w przedszkolu maluchy czuły się bezpieczne, były akceptowane, rozumiane i szczęśliwe. Nie ma bowiem niczego piękniejszego, niż widok radosnych, uśmiechniętych dzieci, z głowami pełnymi nowych, kreatywnych pomysłów, a możliwość mobilizowania ich do działania, obserwowania ich codziennych postępów i cieszenia się razem z nimi z najdrobniejszych sukcesów i osiągnięć jest dla mnie prawdziwym wyróżnieniem.

Natalia Łojek

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, pedagog, terapeuta pedagogiczny, certyfikowany trener kształtowania umiejętności społecznych TUS

Absolwentka Pedagogiki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Podnosząc swoje kompetencje rozpoczęłam studia na kierunku: Edukacja i rehabilitacja osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, a także na kierunku: Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Uczestniczę także w różnych szkoleniach dotyczących pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi. Czas spędzony z waszymi pociechami wypełniam kreatywnymi i aktywnymi zabawami. Staram się być pomocna w ich codziennej komunikacji, a także w  poszerzaniu horyzontów. W swojej pracy kieruję się indywidualnym podejściem do każdego dziecka. Bliskie jest mi porozumienie bez przemocy oraz pozwalanie dziecku na odczuwanie różnych emocji. Zdecydowałam się na pracę z dziećmi, ponieważ jest to moja pasja, daje mi wiele satysfakcji. Prywatnie uwielbiam muzykę, taniec oraz podróże. W wolnej chwili lubię zatracić się w dobrej lekturze lub jeździe na rolkach.     

Aneta Wrześniewska

Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, oligofrenopedagog, pedagog specjalny, pedagog - terapeuta

Absolwentka wydziału Pedagogiki Specjalnej APS im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Staż w Centrum Terapii „SOTIS” w charakterze asystenta dzieci podczas terapii grupowej pozwala mi wykorzystywać wiedzę i umiejętności w obecnej pracy. Moja praca to moja pasja, a 12-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi z ASD to nieustająca „wędrówka po górach”, które codziennie odkrywam na nowo. Na co dzień jestem szczęśliwą żoną i mamą 5-letniej córeczki. W wolnej chwili lubię jeździć rowerem, poczytać dobrą książkę czy obejrzeć film. A najbardziej lubię „ładować baterię” w naszym ogrodzie, który wspólnie z mężem tworzymy od kilku lat.

Sylwia Dulęba

Pomoc nauczyciela

Na co dzień jestem mamą dwóch córek. Gotowanie i pieczenie sprawia mi wiele radości, a moją ulubioną częścią gotowania jest patrzenie na uśmiechnięte buźki dzieci po degustacji moich dań. Uwielbiam pracę z dziećmi, ponieważ ich pozytywna energia jest tak zaraźliwa, że potrafi rozpromienić nawet najbardziej pochmurny dzień. Dzięki moim podopiecznym codziennie uczę się nowych rzeczy, przez co każdy dzień staje się wyjątkowy i sprawia, że nie mogę doczekać się następnego spotkania z nimi.

Marlena Włoskowicz

Pomoc nauczyciela

Praca z dziećmi to zawsze moc radości. Od kilku lat mam możliwość uczestniczyć w procesach rozwoju dzieci i zachwycać się ich pomysłowością. Jestem osobą cierpliwą i swój spokój wykorzystuję w pracy. Przyjemność sprawia mi uprawa roślin w ogrodzie, której z przyjemnością poświęcam czas wolny. Moją pasją są również zwierzęta, które pielęgnuję i otaczam opieką.