Terapia

Centrum Terapii "Rozproszone Zmysły" specjalizuje się w następujących oddziaływaniach terapeutycznych:

 

Terapia metodą Integracji Sensorycznej

Terapia metodą integracji sensorycznej (SI) jest prowadzona wyłącznie przez certyfikowanego terapeutę, a jej podstawą jest diagnoza. Podczas zajęć:

 

Terapia Psychologiczna:

Terapia psychologiczna prowadzona jest kompleksowo, obejmuje pracę z dzieckiem jak również z rodzicami.

Głównymi zagadnieniami oddziaływań psychologicznych jest praca nad:

 

Terapia Logopedyczna:

   W ramach terapii logopedycznej stosowane są : ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, ćwiczenia głosowe i oddechowe, "kąpiel słowna", gesty obrazujące ruchy artykulatorów, masaż logopedyczny, wspomagający Programy Aktywności Ch. Knill.

   Na terapię logopedyczną składają się specyficzne, zamierzone oddziaływania, których głównych celem jest usunięcie zakłóceń procesu komunikacji, a poszczególne z nich wpływają na:

 


Trening Uwagi Słuchowej Metodą Tomatisa:

Trening polega na słuchaniu odpowiednio dobranego materiału dźwiękowego przez urządzenie nazywane „elektronicznym uchem”, które jest idealnym modelem ludzkiego ucha.

Stymulacja odbywa się poprzez dźwięki o określonej, stopniowo filtrowanej częstotliwości. Podczas treningu indywidualnie dobrany materiał dźwiękowy dociera do pacjenta drogą powietrzną i kostną.

Podczas trwania sesji można rozmawiać, grać w gry planszowe i logiczne, bawić się lub spać. Cały trening składa się z kilku faz od bardzo intensywnego pobudzania dźwiękowego inicjującego terapię do aktywnego udziału pacjenta.

Ta faza koncentruje się na pracy z mikrofonem, tak aby pacjent miał okazję słuchać własnego głosu i pracować z nim.

Trening uwagi słuchowej poprzedzony jest:

 

Dla kogo?
Efekty:

 

Metod Neuroflow – Aktywny Trening Słuchowy

Diagnoza i terapia zaburzeń przetwarzania słuchowego wg metody Neuroflow – Aktywny Trening Słuchowy

Jest to trening wyższych funkcji słuchowych, który ma usprawniać procesy komunikowania i uczenia się dziecka. Jest metodą opracowaną dla dzieci z zaburzeniami przetwarzania słuchowego. Program pozwala na dostosowanie terapii do potrzeb dziecka i możliwości rodziców – terapia w domu pod kontrola rodzica lub w gabinecie terapeuty.

Trening podzielony jest na trzy etapy, każdy etap poprzedzony jest diagnozą specjalistyczną, na podstawie, której przygotowywany jest indywidualny zestaw ćwiczeń. Sesje treningowe odbywają się trzy razy w tygodniu po około 25 minut.

Aktywny Trening Słuchowy przeznaczony jest dla dzieci, które mają problemy:

Efekty Aktywnego Treningu Słuchowego:

 

Integracja funkcji wykonawczych

Jak pokazują najnowsze badania z dziedziny neuropsychologii, wyniki szkolne dziecka, a następnie jego sukcesy życiowe i zawodowe zależą od poziomu rozwoju funkcji wykonawczych.

Funkcje wykonawcze to złożone procesy psychiczne, które odpowiadają za to, czy potrafimy w sposób świadomy kierować swoim działaniem zorientowanym na osiągniecie celu. Są trzy główne funkcje wykonawcze: hamowanie, pamięć robocza, giętkość poznawcza, których bazą jest uwaga, oraz funkcje wykonawcze wyższego rzędu; rozwiązywanie problemów, wnioskowanie, planowanie. Wszystkie te umiejętności odgrywają ważna rolę w procesie uczenia się.

 

Efekty pracy z dzieckiem:

Formularz kontaktowy

Kontakt

Centrum Terapii "Rozproszone zmysły"

ul. Chmielna 2B
26-600 Radom

E-mail: info@terapia-si.pl

Tel.: +48 364 44 33
Kom.: +48 600 599 801

Centrum Terapii Rozproszone Zmysły to kameralna placówka, gdzie każde dziecko otoczone jest indywidualną opieką, terapeuci poprzez odpowiedznio dobrane aktywności monitorują harmonijny rozwój dziecka. Wspomagają te sfery rozwoju dzieckja, w których napotykane są trudności. Odpowiednio wcześnie podjęte oddziaływania terapeutyczne umożliwiają dziecku prawidłowo rozwijać się motorycznie, poznawczo, społecznie i emocjonalnie. Świadome i trafne wsparcie pozwala na swobodne poznawanie świata, osiąganie co raz to nowych etapów rozwojowych i co najważniejsze podjęcie nauki w szkole.

Jak do nas dojechać?