Przebieg pracy terapeutycznej na platformie

      Stworzona przez Nasz zespół Platforma Terapeutyczna jest efektem wieloletniego doświadczenia klinicznego w zakresie terapii i diagnozy małego dziecka ze spektrum autyzmu.

    Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy diagnozy klinicznej i funkcjonalnej dziecka, otrzymuje ono każdego dnia dopasowany do jego potrzeb i możliwości zestaw aktywności terapeutycznych. Są one zawarte w trzech obszarach rozwojowych: sensoryczno-motorycznym, artystyczno-plastycznym i edukacyjno-rozwojowym.

    Każda proponowana aktywność i zabawa terapeutyczna zawiera dokładną instrukcję dotyczącą sposobu jej przeprowadzenia oraz wskazuje cele służące rozwijaniu określonej funkcji czy umiejętności. Jest ona dodatkowo zobrazowana zdjęciami lub krótkim filmem, by ułatwić rodzicowi jej przeprowadzenie w warunkach domowych.

   Aby oddziaływania terapeutyczne przeprowadzone w domu pod uważnym okiem rodzica lub opiekuna przyniosły oczekiwane efekty, bardzo ważna jest systematyczność i regularność ich wykonywania. Jeżeli dziecko jest wdrożone do codziennej rutyny, zaczyna oczekiwać kolejnych zadań i wyzwań. Z coraz większym zadowoleniem wykonuje wspólne zabawy, a co za tym idzie osiąga sukcesy rozwojowe.